ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6093342
*
nr 609 3342
Spegel
Oval, höjd: 45
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2009
kl 19:07:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 16:58:19
1
Vinnande bud
8/11 16:24:13
2
150 kr
8/11 16:25:41
2
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 609 3342
Spegel
Oval, höjd: 45
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 16:58:19 | 1 | Vinnande bud |
8/11 16:24:13 | 2 | 150 kr |
8/11 16:25:41 | 2 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02